Скрипаль почувається добре, але потребує постійної допомоги медиків

Скрипаля та його доньку Юлію отруїли "Новачком" у березні 2018 року

Колишньому російському розвіднику Сергієві Скрипалю, якого отруїли бойовою речовиною "Новачок", через коронавірусну інфекцію що три місяці замінюють трубку, через яку він дихає. Про це дочка експолковника ГРУ Юлія Скрипаль розповіла у телефонній розмові зі своєю двоюрідною сестрою Вікторією. Стенограму розмови 1 грудня опублікувало видання MK.ru.

Об этом сообщает ВЧК-ОГПУ

Вона повідомила, що не живе з батьком, спілкується переважно з ним телефоном.

"У нього свої обмеження щодо безпеки. Я ж не особливо кому потрібна, просто через мене можна на нього вийти. А так він живе там із медиком. Почувається добре. Я зараз через локдаун узагалі його не бачу. Він у групі ризику, у нього і так труба в горлі. Куди йому ще кашель чи ще щось?" – зазначила Юлія.

Вона повідомила, що Скрипаль намагається займатися спортом.

"У нього бігова доріжка, силові вправи. Цукор у нього в межах восьми тримається постійно", – сказала жінка.

У березні 2018 року "Новачком" у Солсбері отруїли експолковника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію, захворів також поліцейський Бейлі, який одним із перших прибув на місце інциденту.

У червні 2018-го після отруєння "Новачком" було госпіталізовано жителів сусіднього Еймсбері Чарлі Роулі та його подругу Дон Стерджесс. Пара відвідувала сади королеви Єлизавети в Солсбері. Роулі повідомив слідчим, що знайшов флакон із рідиною, вирішив, що це парфуми, і дав його Стерджесс. Та побризкала рідину собі на обличчя і зап’ястя.

Усі постраждалі, окрім Стерджесс, вижили.

Бейлі припустив, що випадково заніс отруту, поправляючи маску чи окуляри під час огляду квартири Скрипаля. Поки тривало його лікування, фахівці досліджували будинок сержанта і виявили безліч слідів "Новачка". Довелося утилізувати машину поліцейського й усі речі його дітей. У січні 2019 року він повернувся на службу.

5 вересня 2018 року у прокуратурі Великобританії назвали прізвища підозрюваних у нападі на Скрипалів – це росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов. Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили в телеінтерв’ю, що дійсно були в Солсбері в березні, але їздили туди виключно на екскурсію. Свою причетність до отруєння і роботи на ГРУ вони заперечували.

У розслідуванні групи Bellingcat і The Insider стверджували, що людина, відома під прізвищем Боширов, – це полковник Головного управління Генштабу РФ Анатолій Чепіга. Також було оприлюднено результати другого розслідування, згідно з яким справжнє ім’я Петрова – Олександр Мішкін. Він – військовий лікар, випускник Військово-медичної академії імені Кірова.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/skripal-vidchuvaje-sebe-dobre-ale-potrebuje-postijnoji-dopomogi-medikiv-1529826.html”

 

404