09:57, 06 груд
Сибіга та інші дипломати залишили зал під час виступу Лаврова на засіданні ОБСЄ.
Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга у четвер, 5 грудня, покинув зал пленарних засідань ОБСЄ перед виступом російського міністра Сергєя Лаврова. Український дипломат охарактеризував свого "колегу" як воєнного злочинця. Після Сибіги зал також залишили кілька інших іноземних міністрів і політиків.
09:57, 06 груд
Трамп дійсно здатний завершити війну за добу, але якою ціною? Аналіз від Інформатора.
Трамп може завершити війну всього за 24 години, навіть якщо це зараз виглядає малоймовірним. Проте ціна цього рішення буде дуже високою — США повинні будуть піти на компроміси з Росією щодо її стратегічних вимог. У контексті геополітики це питання має значно більшу вагу, ніж просто війна в Україні, і, можливо, саме тому його не обговорюють відкрито. Серед можливих варіантів завершення конфлікту найвідомішим є план Кіта Келлога, який, ймовірно, стане спеціальним представником Трампа для переговорів із Росією. Цей план передбачає припинення війни за аналогією з корейським сценарієм.
09:57, 06 груд
Угода КНДР з Росією почала діяти: чому це викликає занепокоєння та може призвести до ядерної ескалації.
Договір про взаємодопомогу, підписаний російським президентом Володимиром Путіним і північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Пхеньяні в червні 2024 року, офіційно набрав чинності 4 грудня. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій Spravdi 5 грудня, зазначаючи, як альянс між Росією та КНДР впливає на ескалацію конфлікту.
09:57, 06 груд
Книга про суд над Путіним як протест: чеський дипломат оригінально відповів Лаврову на засіданні ОБСЄ.
На засіданні ОБСЄ, яке відбувається 5–6 грудня на Мальті, речник Міністерства закордонних справ Чехії Даніель Драке привернув увагу незвичайним способом протесту. Під час виступу міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова він демонстративно читав книгу "Суд над Володимиром Путіним" юриста Джеффрі Робертсона. Драке пояснив свій вчинок тим, що вирішив "з користю провести вільний час".
09:57, 05 груд
США та ЄС незабаром надішлють Україні $50 мільярдів, отриманих із заморожених російських активів.
Незабаром Україна почне отримувати 50 мільярдів доларів, які будуть вивільнені з заморожених активів Російської Федерації. Цей процес вже на завершальній стадії. Таку інформацію озвучив державний секретар США Ентоні Блінкен після зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.
09:57, 04 груд
Генсек НАТО заявив, що Путін не прагне миру і продовжує агресію, підкреслюючи позицію Альянсу.
Президент Російської Федерації Володимир Путін має намір продовжувати військові дії. Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, зазначивши, що Альянс наразі зосереджений на обговоренні підтримки України, а не на питанні її членства. Водночас Україна стверджує, що тільки повноправне членство в НАТО зможе стати ефективним засобом стримування російської агресії.
09:57, 04 груд
Трамп пропонує мирний план, тоді як Путін вже має свій — відправити США куди подалі.
Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, вислухає спеціального представника Дональда Трампа Кіта Келлога, але не буде сприймати його пропозиції серйозно. Ситуація для Росії є надзвичайно вигідною: Трамп не планує продовжувати військову підтримку Україні, в той час як Збройні Сили України стикаються з браком особового складу на фронті. Отже, Росія не відмовиться від можливості вести переговори за участю США, щоб виграти час для подальшого просування в Україні. Проте, в інших питаннях вона відхилить будь-які американські умови.
09:57, 04 груд
США та ще шість країн продовжують виступати проти членства України в НАТО.
Франція та Великобританія висловили підтримку ідеї запросити Україну до НАТО. Проте, деякі країни Альянсу, такі як США, Німеччина та Угорщина, все ще виступають проти цього.
09:57, 04 груд
Мирні переговори: Politico розглянуло всі можливі варіанти завершення війни.
Україна знову заявляє світові про своє прагнення отримати гарантії безпеки через вступ до НАТО або інші подібні варіанти. У той час як Росія залишається непоступливою, намагається затягнути мирні переговори і врешті-решт відхиляє всі пропозиції США, щоб виграти час для подальшого просування в Україні. Міжнародні лідери обговорюють різноманітні ідеї, які могли б сприяти встановленню миру в Україні, серед яких ізраїльська та фінська моделі, що пропонують різні підходи до вирішення конфлікту.
09:57, 04 груд
Єрмак і Умєров завтра відправляються до США для зустрічі з Келлогом.
Голова Офісу Президента Андрій Єрмак у середу, 4 грудня, відправляється до Сполучених Штатів разом із міністром оборони Рустемом Умєровим та віцепрем’єркою, міністеркою економіки Юлією Свириденко. Мета візиту – провести переговори з офіційними представниками американської влади. Одним із основних питань стане план мирного врегулювання, ініційований Кітом Келлогом, який передбачає дипломатичні зусилля для повернення окупованих територій.
09:57, 04 груд
Ще одна країна висловилася проти членства України в НАТО.
Міністр закордонних справ Люксембургу Ксав'є Беттель висловив свою опозицію щодо членства України в НАТО, вважаючи, що це може призвести до нових конфліктів. Проте він висловив підтримку Україні в її прагненні приєднатися до Європейського Союзу.
09:56, 03 груд
Поки Шольц перебуває в Києві, Бербок відвідала Китай для переговорів щодо мирного процесу в Україні.
2 грудня Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прибула з візитом до Китаю. Як повідомляє Tagesschau, вона зазначила, що її метою є започаткування мирного процесу. Бербок планує обговорити позицію Китаю щодо війни, його вплив на Росію та можливу підтримку, яку КНР надає агресору.
09:56, 03 груд
Шольц у Києві, Бербок у Китаї: чому Німеччина посилила свою активність щодо війни та миру в Україні?
Неочікуваний візит канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва 2 грудня відбувся напередодні позачергових парламентських виборів у Німеччині, які заплановані на 23 лютого 2025 року. Питання України є надзвичайно важливим у цій виборчій кампанії, що пояснює, чому німецький канцлер вперше з 2022 року відвідав українську територію. Політологи поділилися цими деталями з Інформатором, а також проаналізували, чи планує Шольц чинити тиск на Київ щодо мирних переговорів та чому європейці очікують на повернення Дональда Трампа до Білого дому в цьому контексті.
09:56, 02 груд
Зеленський успішно адаптується і веде переговори з Трампом: Politico розповідає про його прагнення укласти угоду зі США.
Президент України Володимир Зеленський активно адаптується до політичних умов у США та Європі, вміло маневруючи у взаєминах з новим президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом. У разі невдачі будь-якої мирної ініціативи він намагається покласти відповідальність на Володимира Путіна. Крім того, Зеленський продовжує підтверджувати свою готовність до переговорів.
09:56, 01 груд
Кулеба роз'яснив, кому та який меседж передав Зеленський щодо закінчення війни без повернення територій.
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що слова президента Володимира Зеленського про можливість припинення війни без повернення територій в разі вступу до НАТО можуть бути сигналом для новообраного президента США Дональда Трампа. Кулеба висловив переконання, що українська влада намагається уникнути конфлікту з Трампом, який неодноразово висловлював бажання швидко завершити війну між Україною та Росією. З цієї причини, за словами Кулеби, Зеленський постійно акцентує на важливості дипломатичних рішень.
09:56, 30 лист
Кім Чен Ин запевнив Росію в рішучій підтримці КНДР у війні проти України, повідомляє AP.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин запевнив у своїй підтримці Росії в конфлікті з Україною. 29 листопада відбулася зустріч між Кімом та міністром оборони Росії Андрієм Бєлоусовим. Після завершення переговорів сторони домовилися про посилення стратегічного партнерства між двома державами.
09:56, 29 лист
Переговори з Путіним: як Україні забезпечити безпеку — аналіз журналу The Economist.
Основне завдання майбутніх переговорів із Кремлем полягає в забезпеченні тривалої безпеки України, що найбільш ефективно досягається через її вступ до НАТО. Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США виникла загроза, що він може примусити Київ погодитися на угоду, вигідну лише Росії. Це може мати катастрофічні наслідки для всього світу.
09:57, 28 лист
Путін не планував ядерний удар у відповідь на ATACMS: джерела Інформатора представили вагомі докази цього.
Російський лідер Володимир Путін не планував використовувати ядерну зброю у відповідь на дозвіл США на застосування ракет ATACMS для атак на територію Росії. Протягом війни між американцями та росіянами було встановлено кілька неформальних угод, метою яких було уникнення ескалації конфлікту. Путін порушив деякі з цих домовленостей, залучивши війська КНДР до бойових дій. У той же час, США вирішили зняти обмеження на удари своїми ракетами по російських територіях. Проте, Путін не зацікавлений у реальній ескалації і прагне до переговорів за участі Трампа. Цю інформацію підтвердили джерела, близькі до уряду.
09:56, 28 лист
Ізраїль і Ліван підписали угоду про припинення вогню. Які наслідки цього для України та що це означає?
Увечері 26 листопада прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, за ним президент США Джо Байден та президент Франції Еммануель Макрон оголосили про досягнення угоди про припинення вогню між Ізраїлем і Ліваном. Угода включає кілька умов, які спрямовані на забезпечення більш стабільної ситуації на кордоні та запобігання подальшій ескалації конфлікту між цими двома країнами.
09:57, 27 лист
The Washington Post: Under Trump's leadership, Ukraine may be pressured to relinquish its territories.
Нещодавнє (і давно очікуване) рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні запускати ракети ATACMS на територію Росії є спробою зміцнити позиції Києва перед потенційно складними переговорами про завершення війни, до яких його можуть підштовхувати, повідомляє The Washington Post 26 листопада. Багато американських посадовців визнають, що в найближчі кілька місяців Україна може опинитися в переговорному процесі з Росією щодо припинення конфлікту, що може призвести до вимог щодо відмови від частини території. Відмова Байдена від раніше ухваленої політики щодо ракет частково має на меті надати Україні максимально вигідні умови для ведення переговорів.
09:57, 26 лист
Генсек НАТО Рютте зустрівся з Ердоганом для обговорення шляхів завершення конфлікту в Україні.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прибув до Туреччини з візитом, під час якого зустрівся з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Лідери обговорили можливі рішення для припинення війни в Україні, а також порушили питання кризової ситуації на Близькому Сході.
09:57, 25 лист
Байден планував запросити Україну до НАТО, але після програшу на виборах це не відбулося: ЗМІ розкрили причини.
Адміністрація президента США Джо Байдена розглядала можливість офіційного запрошення України до НАТО після перемоги Дональда Трампа на виборах, як це пропонував президент Володимир Зеленський. Проте в підсумку Білому домі вирішили відмовитися від цієї ідеї і продовжили постачати Україні військову техніку. Про це 23 листопада повідомив Bloomberg, посилаючись на свої джерела.
09:56, 25 лист
Посол Мельник заявив, що найближчі вісім тижнів стануть найскладнішими в Україні з 1991 року.
Наступні вісім тижнів можуть стати найвизначнішими та найскладнішими для України з моменту незалежності у 1991 році. Таку думку висловив посол України в Бразилії Андрій Мельник. Він зазначив, що новообраний президент США Дональд Трамп здатний змінити ситуацію, тому важливо стежити за подіями до його інавгурації.
09:56, 25 лист
У ЄС знову розглядають можливість направлення військових до України, повідомляє Le Monde.
У той час як війна в Україні входить у нову стадію ескалації, обговорення про розгортання західних військ та приватних оборонних компаній на українській території знову набирає обертів. Проте, цього разу ці дискусії відбуваються в таємниці. Франція повторно підкреслює, що не слід встановлювати жодних "червоних ліній" у підтримці України. Дебати стають все більш напруженими, особливо з огляду на можливе скорочення допомоги Україні з боку новообраного президента США, що робить питання іноземного контингенту в Україні актуальним як ніколи.
09:57, 24 лист
Мирні угоди з Кремлем – це самообман, заявив сенатор, який підтримує Трампа, висловлюючи свою точку зору.
Республіканець Майк Раундс, який вважається одним із "прибічників Дональда Трампа" у Сенаті США, підкреслив, що довіра до Росії є небезпечною. Він також висловив думку, що мирні ініціативи РФ слугують лише для використання слабкостей. Сенатор також висловив жаль з приводу недостатньої підтримки України з боку США.
09:57, 24 лист
Європарламент закликає Німеччину надати Україні ракети Taurus.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола закликала Німеччину передати Україні ракети Taurus. Вона підкреслила, що Берлін повинен надати Україні ці далекобійні ракети, особливо на фоні загострення російської агресії. Мецола також висловила підтримку ідеї використання цих ракет для ударів по цілям на території Росії.
09:56, 24 лист
Україна надасть Африці допомогу у протидії вагнерівцям та кіберзагрозам.
Президент України Володимир Зеленський оголосив, що Україна готова поділитися своїм досвідом у боротьбі з російськими найманцями з групи "Вагнера" з африканськими країнами. Глава держави підкреслив, що Україна накопичила значний досвід у протидії цій групі. Він також зазначив, що українські військові володіють ефективними методами знищення "вагнерівців" та мають необхідні навички для цього.
09:56, 24 лист
Росія втричі перевищила ЄС у виробництві зброї та боєприпасів: війна в Україні вже не є регіональною, заявив Пісторіус.
Російська Федерація вже тривалий час адаптує свою економіку до військових потреб. Росіяни значно випередили Євросоюз у виробництві боєприпасів та зброї, продовжуючи збільшувати обсяги виробництва. Оскільки війна в Україні переросла в глобальний конфлікт, Берлін повинен інвестувати в розширення виробництва озброєнь.
09:57, 23 лист
Україна та НАТО зберуться на термінове засідання для обговорення російського ракетного удару МБР.
У вівторок, 26 листопада, у Брюсселі відбудеться термінова зустріч Ради Україна-НАТО. Учасники планують розглянути наслідки нещодавнього запуску нової ракети середньої дальності Росією, яка вразила об'єкт оборонно-промислового комплексу в Дніпрі. На засіданні зберуться посли країн-членів НАТО.
09:57, 23 лист
Прихильник Трампа планує придбати Північний потік-2, вважаючи, що це зміцнить позиції України в переговорах з Росією.
Американський мільярдер і фінансист Стівен Лінч, який є одним із фінансових прихильників обраного президента Дональда Трампа, висловив намір придбати газопровід "Північний потік-2". Він вже направив запит до уряду США з проханням дозволити йому участь у відповідних торгах. Бізнесмен стверджує, що таким чином зможе надати Вашингтону важелі впливу на будь-які мирні переговори з Росією, зокрема в контексті війни в Україні. Лінч підкреслює, що газопровід може опинитися під контролем російських маріонеток.