З початку війни в Україні корупціонерам вже винесли майже 7 тисяч вироків. Такі дані наведені в Єдиному реєстрі осіб, причетних до корупції, який веде НАПК. Після паузи, пов'язаної з вторгненням, НАПК знову взялося за перевірки декларацій чиновників, і, здається, це лише початок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо речі, за ґрати відправили всього 1,5% порушників, більшість обмежилася штрафами.
Як повідомляє "Опендатабот", лідерами за кількістю спійманих корупціонерів стали Львівська, Вінницька та Одеська області. У Львові – 172 вироки, у Вінниці – 151, а в Одесі – 115. Але не варто думати, що саме там найбільше порушників — скоріше, це означає, що там суди працюють стабільно та активно.
З початку війни винесли 6877 вироків, що трохи менше в порівнянні з довоєнними часами. У 2021 році, наприклад, до Реєстру внесли майже 7 тисяч нових корупціонерів, а в цьому – поки 1758. Тим не менш, з поверненням перевірок можна очікувати, що незабаром кількість справ знову зросте.
Популярні статті зараз В Україні хочуть ввести черговість мобілізації: впевнені, що громадяни підтримають Що робити, якщо забули документи і зустріли ТЦК Залишитеся без світла і поза графіками: в ДТЕК попередили, що потрібно зробити українцям Українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила Показати щеНайпопулярніші корупційні статті цього року:
- Пропозиція або надання хабара – на неї припадає 663 вироки, або майже 38% усіх справ. Правда, це на третину менше, ніж у минулому році.
- Несвоєчасна подача декларацій – 623 вироки, і це число злетіло в 34 рази. НАПК пояснює, що з квітня 2024 року почали надходити дані після відразу трьох кампаній декларування, так що справ накопичилося чимало.
- Конфлікти інтересів – за це засудили 281 людину, що вдвічі менше в порівнянні з минулим роком.
В результаті майже 98% корупціонерів цього року отримали штрафи – таких 1714 осіб. І лише 27 осіб, тобто 1,5%, реально відправили за ґрати.
В НАПК кажуть, що через війну майже два роки вони не могли проводити перевірки в звичайному режимі, і зараз їм потрібно "розгрібати" накопичені справи. Для цього ввели автоперевірки і беруть на ручну перевірку лише декларації з високим рівнем ризику.