Криптоафера чи державна зрада? Богдан Прилепа, відомий як CEO кількох блокчейн-проектів, потрапив у поле зору правоохоронців через шахрайське привласнення коштів, які мали бути використані для закупівлі дронів для ЗСУ. Водночас українського бізнесмена також підозрюють у можливих зв'язках з російськими кримінальними угрупуваннями та спецслужбами. Можна припустити, що масштабна угода була здійснена Прилепою та його спільниками на користь ворожої країни.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Про це пише СтопКор.

На думку аналітиків, вітчизняному ринку криптовалют, через його непрозорість та нерегульованість, притаманні ризики, пов'язані з корупційними зловживаннями та можливими шахрайськими схемами. Проте нещодавня історія навколо мільярдної "оборонки" криптоділка Богдана Прилепи буквально сколихнула медіапростір та вразила навіть досвідчених експертів.

Прилепу та його спільників звинувачують не лише в шахрайському привласненні коштів, призначених для закупівлі дронів для Сил оборони, але й у ймовірному державному зраді. Адже масштабна криптоафера могла бути здійснена в інтересах російських кримінальних структур та спецслужб, зокрема ФСБ Росії.

Популярні статті зараз З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Пенсіонерів змусить повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Показати ще

Богдан Прилепа здобув популярність у вузьких колах українських та міжнародних криптовалютних спільнот, коли в 2018 році зайняв позицію Chief Technical Officer на популярній криптобіржі Coinsbit. Він також виконував функції гендиректора біржі Qmall, яка була орієнтована на ринок України та Європи.

Але, як припускає журналіст-розслідувач, за респектабельним бізнес-фасадом насправді могла приховуватися зовсім інша, тіньова діяльність Прилепи.

"Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Прилепа втік із країни, оселившись у Дубаї, куди він релокував частину своїх підконтрольних ІТ-структур. Однак наприкінці 2023 року почали надходити скарги тисяч користувачів на блокування коштів на криптогаманцях бірж, пов'язаних з ним. Йшлося про суми від 300 до 30 тисяч доларів. Затримки виведення коштів стосувалися як українських користувачів, так і європейців, а суми варіювалися від кількох сотень до десятків тисяч доларів”, – зазначає Доценко.

Як стало відомо редакції СтопКора з власних джерел, криптоділ попав під приціл українських та європейських силовиків через масштабну схему з привласнення коштів клієнтів.

На думку юристів, в умовах війни та підвищеної потреби в технічному оснащенні для захисту держави, такі дії можуть бути кваліфіковані не лише як шахрайство, але й як державна зрада. Правоохоронні органи вважають, що Прилепа діяв не один, а з залученням технічних працівників – Сараненка, Шидловського, Іванова, Підплетька, Мозолюка та Воробйова. За даними слідства, саме ці особи виконували вказівки "шефа" щодо блокування коштів користувачів та їх часткового виведення в особистих інтересах.

Але найбільшу увагу до цієї справи привертають можливі зв'язки Прилепи з російськими кримінальними елементами, які, за інформацією інсайдерів, працюють під "дахом" ФСБ Росії.

"Після того, як Прилепа переїхав до Об'єднаних Арабських Еміратів, він, ймовірно, налагодив тісні контакти з російськими злочинними структурами. Отже, його дії можна розцінювати як спрямовані на підрив обороноздатності України", - резюмує обличитель.

Слідчі дії у справі тривають: українські силовики тісно співпрацюють з правоохоронними органами країн Європи та Об'єднаних Арабських Еміратів. Якщо всі звинувачення проти Прилепи та його спільників підтвердяться, криптоділкові може загрожувати довічне ув'язнення.