Одіозний бізнесмен, якого Президент Зеленський позбавив громадянства України, використовував різні інструменти для заволодіння майном заводу, зокрема привілейовані відносини з працівниками Фонду державного майна та працівниками правоохоронних органів в Одеській області.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Цього разу схема Альперіна щодо заволодіння акціями ПАТ «Оріон» на аукціоні від Фонду державного майна відбулася вже знайомим чином, як і в 2022 році – залученням до участі в аукціоні заангажованих і підконтрольних Альперіну компаній. І якщо в 2022 році зрив аукціону такими компаніями відбувався під гаслом «не дістанешся ти нікому, або мені за безцінь», то цього разу, ймовірно, Альперін вирішив оплатити 120 млн грн і нарешті придбати 50% акцій у ФДМУ.

Ретроспективний огляд попередніх етапів схеми Альперіна щодо заволодіння «Оріоном»

Аукціон, оголошений ФДМУ з продажу пакета акцій 23.12.2022 року ПАТ «МПО «Оріон», був фактично зірваний компаніями Альперіна В., оскільки врешті-решт переможець відмовився від укладення договору купівлі-продажу акцій. А саме: 23 грудня 2022 року переможцем аукціону стало ТОВ «Курортний», керівником та кінцевим бенефіціаром якого є Іованова Євгенія Олександрівна, яка є родичкою Альперіна В. ТОВ «Курортний» не сплатило відповідну суму коштів і відмовилося від підписання договору купівлі-продажу. Таким чином, станом на початок 2023 року «Оріон» «нікому і не дістався».

Напередодні аукціону Альперін використав свої привілейовані відносини з працівниками правоохоронних органів в Одеській області і залучив їх для тиску на діюче керівництво заводу та потенційних покупців, лякаючи їх кримінальними справами та обшуками. Відповідно, за «кулуарним» замовленням Вадима Альперіна, з метою зриву приватизації «Оріон», правоохоронці заздалегідь ініціювали кримінальне провадження від 12.12.2022 р. У рамках цього провадження були проведені обшуки у керівника та на самому підприємстві, а також у потенційних покупців, які брали участь в аукціоні. В подальшому це кримінальне провадження було використане для саботажу приватизації в майбутньому.

Популярні статті зараз "Сюрприз" в канун зими: комунальники заявили про підвищення тарифу на 40% Нацбанк виводить з обігу: якими грошима не розрахуватися Що змінилося в мобілізації чоловіків 50-59 років: пояснення ТЦК Комунальні платежі дешевшають: які знижки чекають українців Показати ще

Наступні аукціони, які мали відбутися 06 та 24 лютого 2023 року, не відбулися, оскільки були скасовані на підставі листа, який правоохоронці направили до ФДМУ. Лист вимагав скасувати аукціони саме через наявність заздалегідь відкритого кримінального провадження два місяці тому. Особливе обурення викликає поведінка правоохоронців – за замовленням Альперіна вони охоче перевищили службові повноваження і відкрито втрутилися в процедуру приватизації ПАТ МПО «Оріон».

У продовження схеми по захопленню ПАТ МПО «Оріон», ФДМУ під впливом Альперіна В. замість аукціону ініціював проведення загальних зборів акціонерів у листопаді 2023 року. Мета – встановити кероване Альперіним управління. У порядок денний зазначеного зборів з незрозумілих причин було включено питання про припинення повноважень в.о. голови правління та про обрання нового голови правління – Кушнерука Володимира. А так званий новий кандидат Кушнерук В., пов'язаний з Крушем Ігорем Борисовичем, який, у свою чергу, має міцні зв'язки з «королем контрабанди» Альперіним.

Крім того, в ході підготовки до цього загального збору з боку організатора Фонду державного майна України грубо порушувалися права інших акціонерів. І більше того – у акціонера, що володіє суттєвим пакетом голосуючих акцій і здатного впливати на прийняття рішень щодо «Оріон», в день проведення загальних зборів 24.11.2023 проходить обшук. Мета – перешкодити акціонеру в голосуванні за зміну діючого керівництва на «потрібне» керівництво Альперіна.

Всупереч порушенням законодавства протокол позачергового загального збору ПАТ МПО «Оріон» все ж був підписаний, внаслідок чого керівником став Кушнерук Володимир Іванович, а до складу наглядової ради обрані особи Бондарь М., Фокін С., Поздняков О., які безпосередньо пов'язані з Кушнеруком та Альперіним.

Фінальним етапом у довгостроковій схемі заволодіння Альперіним майном «Оріон» став аукціон з продажу акцій 05.09.2024, де в останню хвилину зареєструвалося три відносно молодих ТОВ з статутним капіталом не більше 450 тис. грн, але з цілком агресивною пропозицією придбати акції «Оріон» за мільйони грн.

У притаманному Вадиму Альперіну стилі аукціон проходить через заздалегідь підконтрольні Альпериным компанії-учасники.

В серпні 2024 року ФДМУ в черговий раз оголосило про проведення аукціону з продажу 50% акцій «Оріон» зі стартовою пропозицією 4 млн 385 тис. грн. Прийом пропозицій на участь в аукціоні почався 14 серпня, а дата закінчення прийому пропозицій була встановлена ​​на 4 вересня о 20:00. Станом на середину доби 4 вересня учасниками аукціону було зареєстровано чотири ТОВ, але в буквальному сенсі в останню хвилину о 19:59 з різницею в кілька секунд майже одночасно з'являються три нових учасника:

  • о 19:59:08 – ТОВ «Гарант Фа ЛТД»
  • о 19:59:12 – ТОВ «Компанія Трейд Макс»
  • о 19:59:14 – ТОВ «Мейсшип Каррі», яке наступного дня стане переможцем аукціону з ціновою пропозицією 120 000 002 грн.

Усі три компанії відносно «молоді»: ТОВ «Гарант Фа ЛТД»