Дональд Трамп, обраний 47-м президентом США, прагне стати великим миротворцем, тому він зацікавлений у припиненні війни між РФ та Україною. Для цього необхідні компроміси з обох сторін конфлікту. CNN намагається спрогнозувати можливу угоду, стверджуючи, що Америка може запропонувати Україні відмовитися від Криму, в той час як Росія може бути змушена повернути частину інших незаконно захоплених територій.
Видання нагадує про "сумнівну" обіцянку Трампа покласти край війні за один день. Цього не сталося, констатують журналісти. Однак шанси Трампа зупинити війну все ще існують, адже обидві сторони стикаються з проблемами.
Зокрема, республіканський Конгрес навряд чи ухвалить нову програму військової допомоги Україні. З іншого боку, той факт, що РФ відправляє північнокорейських солдатів на війну проти українців, свідчить про те, що російський лідер Володимир Путін не хоче віддавати наказ про масову мобілізацію, що точно не підвищить його популярність. Тому він може мати свої власні інтереси у припиненні війни.
"Росія збереже Крим, захоплений у 2014 році, а Україна отримає назад частину територій на сході, які були захоплені Росією. В обмін на це Україна не вступає в НАТО, але отримає гарантії безпеки від США, подібно до Японії", – прогнозує CNN.
Журналісти вважають, що ані РФ, ані Україна не будуть задоволені умовами цієї угоди. Проте альтернативою є "вічна війна", в якій вже близько мільйона людей з обох сторін були вбиті та поранені, нагадує CNN.
Таким чином, новий президент США, рухаючись у цьому напрямку, може обмежити або навіть припинити підтримку України у війні з Росією. Але це не весь прогноз: Трамп, на думку CNN, також, ймовірно, займе скептичну позицію щодо таких альянсів, як НАТО, і вийде з міжнародних угод, укладених з десятками інших країн, таких як Паризька кліматична угода. Путін також зрадіє послабленню НАТО.
"Враховуючи дивний роман Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним, Росія, ймовірно, відчує себе в силі продовжувати ці зусилля з підриву країн НАТО, знаючи, що Трамп може не натиснути у відповідь", – пише CNN.
"План перемоги" Володимира Зеленського частково включає в себе передбачення приходу Дональда Трампа до влади у США. Мова йде про четвертий та п'ятий пункти - доступ західних партнерів до природних ресурсів України та заміну частини американських військ, зазначають у FT. За їх інформацією, новообраний президент Сполучених Штатів проявив інтерес до цих пунктів.
Зараз Зеленський намагається якнайшвидше зустрітися з Трампом, щоб отримати його підтримку у переговорах з Росією. Зокрема, одна з пропозицій Зеленського, стверджує Welt – передача Трампу права вибору щодо інвестицій в Україну в майбутньому.
При цьому республіканський сенатор Марко Рубіо (штат Флорида), який може обійняти посаду держсекретаря при Трампі, назвав боротьбу України проти російських загарбників "війною, що зайшла в глухий кут", яку потрібно зупинити. Він зазначив, що Дональд Трамп, обраний 47-м президентом США, бажає завершення війни, але це не робить його "фанатом Путіна".
Обраний президентом США Дональд Трамп може запропонувати Україні подальші постачання зброї в обмін на заморожування війни. Стабільність на всій лінії зіткнення, за задумом американської адміністрації, забезпечуватимуть європейські війська. Процес вступу України до НАТО, як і війна, буде "заморожений", пише The Telegraph, посилаючись на анонімні джерела. Це нібито один з варіантів "плану Трампа" щодо України. Але, як зазначає видання, сам Трамп ніколи детально не пояснював, що саме передбачає його план.
Тим часом ЗМІ повідомляють, що Трамп хоче скоротити допомогу Україні та змусити Київ і Москву сісти за стіл переговорів. Проте Зеленський чітко дав зрозуміти, що примусити Україну до миру на невигідних умовах не вийде навіть у Трампа. Український лідер стверджує, що примус у стилі "сядь та слухай" не спрацював і не спрацює.
Крім того, Зеленський неодноразово наголошував, що Україна не має наміру поступатися територією в обмін на безпеку. Навіть західні ЗМІ, які досліджують ситуацію та стверджують, що Україна нібито готова на територіальні поступки, зазначають, що Київ готовий розглядати в цьому сценарії лише реальне запрошення до НАТО, а не абстрактні гарантії безпеки.