Президент Білорусі Олександр Лукашенко офіційно підтвердив розміщення ядерної зброї на території своєї країни під час візиту до підприємства ТОВ "ПОЖПОСТАЧ" у Борисові. Також Лукашенко розповів про спільний з Росією проект ракетного комплексу "Орешник", який незабаром буде розміщено в країні, а наразі триває вибір майданчиків для його установки. За словами президента, Білорусь самостійно визначатиме цілі, забезпечуючи свою оборону на найвищому рівні.
У своїй промові Лукашенко зупинився на кількох важливих темах. Він повідомив, що ввіз ядерні боєголовки до Білорусі та підкреслив, що їх кількість перевищує десяток.
"Багато хто вважає це жартом, але це правда. Ті, хто сумнівається, просто не помітили, як це сталося. Вони навіть не помітили, як ми їх сюди завезли. Але я попередив усіх своїх ворогів, "друзів" та суперників: якщо хтось спробує перейти наш кордон, відповідь буде негайною, незалежно від типу зброї, яку ми застосуємо. Так ми домовилися з росіянами ще до того, як вони повернули нам ядерну зброю", - сказав Лукашенко.
Поки що невідомо, коли саме установка "Орешник" буде розміщена в Білорусі. Олександр Лукашенко пояснив, як відбувається вибір місця для розміщення "Орешника":
"Все це ретельно продумується. Ми зараз обмірковуємо, де і на яких площах розмістити цю зброю. У нас збережено майданчики для розміщення стратегічних ядерних ракет".
Лукашенко зазначив, що у складі цього ракетного комплексу пускова установка білоруського виробництва, за винятком ракети. Локалізація комплектуючих є максимальною:
"Пускову установку для "Орешника" виготовляє МЗКТ (мінський завод колісних тягачів - ред.). Це значно складніше завдання, ніж здається. Ми запропонували Росії спільне виробництво, і вона погодилася", - додав білоруський лідер.
Він пояснив, що рішення про розгортання "Орешника" в Білорусі ухвалили для підвищення обороноздатності країни:
"Це відповідь на дії США та Німеччини щодо розміщення ракет середньої дальності в Європі. Ми повинні захищати своїх громадян, які довірили мені пост президента. Ракети росіяни нададуть нам безкоштовно, а ми забезпечимо їх розміщення та експлуатацію".
За словами Лукашенка, Білорусь розглядає близько 30 майданчиків для розміщення ракетного комплексу. Основною умовою є вибір об’єктів, які будуть максимально близькими до цілей. Лукашенко підкреслив, що саме Білорусь визначатиме цілі для "Орешника", а запуск здійснюватиметься спільно з Росією.
"Якщо у нас буде така потужна звичайна зброя, перш ніж до нас сунуться з танками, які поляки закуповують від Кореї до Америки та іншими БМП, ракетами, вони мають кілька разів подумати", - зауважив він.
Лукашенко висловив сподівання, що розгортання ракетного комплексу "Орешник" матиме стримуючий ефект, подібний до тактичної ядерної зброї:
"І справді проти цієї зброї немає протиотрути. Її неможливо перехопити, збити і так далі".
Тільки 6 грудня білоруський президент Олександр Лукашенко звернувся до російського правителя Володимира Путіна з проханням розмістити в Білорусі нові системи озброєнь, включаючи "Орешник". Лідер Кремля відповів, що це може бути реалізовано вже наступного року. Крім того, країни підписали угоду про гарантії взаємної безпеки, що передбачає використання ядерної зброї нібито для захисту.
Нагадаємо, раніше Інформатор наводив сім фактів про те, чому погрози російського правителя Володимира Путіна завдати удару зарядженим "Орешником" можуть бути всього лише блефом. Ще у вересні ми аналізували можливість участі Білорусі у війні проти України. З джерел у військових колах Інформатор дізнався, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, відомий за КДБ-шним прізвиськом Валет, накопичив військову техніку в прикордонних районах. На ній навіть нанесено маркування - літера В. Також надходили повідомлення про стягування БПЛА та підрозділів зв’язку до кордонів. Найвдаліший момент для ударів по Україні з боку Білорусі складається саме під час контрнаступу росіян на Курщині. Тобто Лукашенко теоретично міг раніше вдарити у напрямку Рівного та загрожувати логістичним ланцюгам, що з'єднують Україну з Європою.