вівторок03 грудня 2024
gazzeta.in.ua

Макрон потиснув руку Лаврову під час саміту G20, який проходив у Бразилії.

Президент Франції Еммануель Макрон потиснув руку міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову. Це сталося у вівторок, 19 листопада, під час саміту G20 в Ріо-де-Жанейро. Рукостискання відбулося під час фотосесії.
Макрон пожал руку Лаврову на саммите G20 в Бразилии.

Президент Франції Еммануель Макрон потиснув руку голові МЗС Росії Сергію Лаврову. Це сталося у вівторок, 19 листопада, під час саміту G20 в Ріо-де-Жанейро. Рукостискання відбулося під час церемонії фотографування.

Цей момент був зафіксований на відео. На записах видно, як Макрон, що стояв у другому ряду серед інших світових лідерів, подав руку Лаврову, який перебував у третьому ряду.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/3552

Світові лідери на саміті G20

При цьому Макрон на саміті G20 в Ріо-де-Жанейро зазначив, що президент США Джо Байден ухвалив "правильне рішення", дозволивши Україні використовувати американську зброю для завдання ударів по території Росії. За словами Макрона, новий крок Байдена був відповіддю на ескалацію конфлікту з Україною, в якому беруть участь солдати з Північної Кореї.

"Росія - єдина країна, яка прийняла ескалаційне рішення... саме цей розрив призвів до рішення США", - заявив Макрон, якого цитує видання Politico.

Саміт G20: чи обговорювали Україну

Лідери країн G20 19 листопада завершили саміт у Ріо-де-Жанейро в Бразилії. Вони оприлюднили фінальну декларацію, що визначає основні глобальні пріоритети на найближчі роки. У заяві лідерів "Великої двадцятки" є лише одне згадування про війну в Україні. Представників Києва на захід не запрошували.

"Щодо війни в Україні, згадуючи наші обговорення в Нью-Делі, ми підкреслюємо людські страждання та негативні додаткові наслідки війни для глобальної продовольчої та енергетичної безпеки, ланцюгів постачань, макрофінансової стабільності, інфляції та зростання. Ми вітаємо всі відповідні та конструктивні ініціативи, які сприяють всеосяжному, справедливому та міцному миру, підтримуючи всі цілі та принципи Статуту ООН для сприяння мирним, дружнім та добросусідським відносинам між народами", - йдеться у декларації.