п’ятниця06 грудня 2024
gazzeta.in.ua

Мирні угоди з Кремлем – це самообман, заявив сенатор, який підтримує Трампа, висловлюючи свою точку зору.

Республіканець Майк Раундс, який вважається одним із "прибічників Дональда Трампа" у Сенаті США, підкреслив, що довіра до Росії є небезпечною. Він також висловив думку, що мирні ініціативи РФ слугують лише для використання слабкостей. Сенатор також висловив жаль з приводу недостатньої підтримки України з боку США.
Мирные соглашения с Кремлем — это самообман: сторонник Трампа в Сенате высказал свою точку зрения.

Республіканець Майк Раундс, котрий вважається одним із "союзників Дональда Трампа" у Сенаті США, підкреслив, що довіряти Росії є небезпечно. Він також вважає, що мирні ініціативи РФ – це лише спосіб скористатися слабкістю. Сенатор висловив жаль, що Україна не отримала належної підтримки з боку США.

Майк Раундс висловив категоричну незгоду з пропозицією мирної угоди між Україною та Росією. Про це повідомляє Politico.

"Було б прекрасно вірити, що з диктаторами можна досягти згоди. Але ми обманюємо себе, якщо вважаємо, що тиран зупиниться, отримавши частину вільної країни. Немає простого рішення в цій ситуації", – сказав Раундс на Міжнародному безпековому форумі в Галіфаксі.

Сенатор також акцентував, що його думка не є офіційною позицією команди Дональда Трампа. Раундс висловив розчарування через те, що Сполучені Штати не змогли надати Україні всі необхідні ресурси для ефективної боротьби з російською агресією.

Тим часом, голова Військового комітету НАТО, адмірал Королівських ВМС Нідерландів Роб Бауер, у інтерв’ю Politico підкреслив, що підтримка України повинна продовжуватися, оскільки це важливо для безпеки всього світу.

"Не можу уявити, що перемога Путіна може бути вигідною для Сполучених Штатів чи будь-якої демократичної країни", – зазначив Бауер під час конференції в Галіфаксі.

Який мирний договір Москва пропонувала Україні

Росія запропонувала "мирний договір", умови якого нагадували капітуляцію України. У проєкті мирної угоди було 6 сторінок основного договору, 4 сторінки доповнень, загалом – 18 статей. Документ вимагав від Києва зменшити чисельність армії до 50 тисяч осіб та скоротити кількість військової техніки. Крім того, наша країна повинна була визнати "незалежність" так званих "Донецької та Луганської республік" у межах адміністративних областей України, а також компенсувати витрати на відновлення Донбасу.

11 листопада Reuters повідомило, що найближчі місяці будуть критичними для розвитку війни, і Україна намагається закріпити вигідні позиції. 15 листопада Трамп заявив, що Росія та Україна повинні припинити війну, обіцяючи працювати над миром. Того ж дня президент України Володимир Зеленський стверджував, що за адміністрації Трампа війна з Росією завершиться швидше. За словами президента, з Трампом відбулась конструктивна взаємодія. Щодо позиції України стосовно війни, Зеленський не почув жодних заперечень з боку США.

Водночас Financial Times зазначила, що в умовах можливого лихоліття в Білому домі, Кремль може загострити ситуацію в Україні - наприклад, спробувати підірвати її енергетику. 20 листопада Reuters повідомило, що Путін готовий вести переговори з Трампом про завершення війни, але не має наміру поступатися жодними умовами.