Мовний бар’єр стає серйозною перешкодою у спілкуванні під час переговорів між Україною та США. Президент Володимир Зеленський та голова Офісу президента Андрій Єрмак часто спілкуються з американськими партнерами англійською без перекладачів. Однак, згідно з інформацією ЗМІ, рівень англійської Зеленського є лише середнім, тоді як у Єрмака він - відверто низький.
Як повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung, посилаючись на джерела, спроби українських державних службовців говорити англійською без перекладача призводять до непорозумінь. Американська сторона часто сумнівається, чи правильно зрозуміли українські політики, і чи самі вони вірно сприйняли ключові деталі переговорів.
Незважаючи на мовні труднощі, згідно з інформацією з України, США та Франції, команда американських чиновників у Раді національної безпеки США наразі працює над умовами запрошення України до НАТО. Це стало можливим завдяки тому, що на переговорах провідну роль тепер відіграє віце-прем'єрка Ольга Стефанишина, яка володіє англійською на високому рівні, а також начальник Генштабу ЗСУ Анатолій Баргілевич.
"Проте англійська у Зеленського лише посередня, а у Єрмака - відверто погана, - зазначає німецьке видання. - Тому американці, як повідомляють [джерела FAZ], часто не впевнені, чи правильно вони розуміють двох провідних політиків України, коли спілкуються з ними безпосередньо. [Представники США] також не можуть оцінити, чи були їхні власні пояснення коректно зрозумілі [українською стороною]".
Зазначимо, що подібні ситуації, коли Зеленський сам відповідає англійською англомовним спікерам, спостерігалися і під час спілкування президента України з журналістами 30 жовтня в Ісландії. Нагадаємо, що він давав інтерв'ю журналістам країн Північної Європи та часто самостійно переходив на англійську.
Так, український лідер відповідав на запитання, чи може відправка солдатів КНДР до Росії для участі у війні проти України спонукати європейські країни ще більше допомагати. Зокрема, йшлося про відправку в Україну не лише зброї, але й солдатів.
Він також вважає, що на сьогодні у Грузії перемогла Росія. За словами Зеленського, держава обрала дружбу з Путіним, а не шлях до Європейського Союзу. Водночас український лідер підкреслив, що різниця між Україною та Грузією в тому, що в нас більше населення, яке не бажає бути росіянами.