Наступні вісім тижнів обіцяють бути найвідповідальнішими та найскладнішими в історії України після 1991 року. Таку думку висловив посол України в Бразилії Андрій Мельник. Він зазначив, що новообраний президент США Дональд Трамп може змінити ситуацію, тому важливо спостерігати за подіями до його інавгурації.
Цю інформацію він повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода. На думку дипломата, слова Трампа про готовність закінчити російську війну проти України впродовж 24 годин слід сприймати серйозно.
Трамп, за словами посла, не має наміру ділити “лаври миротворця” з Китаєм або Бразилією, які пропонують свої “мирні плани” щодо України. Тому всі політичні, дипломатичні та суспільні зусилля України повинні бути зосереджені на “восьми критичних тижнях”, що залишилися до інавгурації, запланованої на 20 січня 2025 року.
Зокрема, дипломати Києва повинні зосередитися на Флориді, де Трамп проводить більшу частину свого часу. Мельник підкреслив, що для України буде найгірше, якщо рішення “буде нав’язане через нашу голову”.
“Коли прийде день інавгурації, боюся, до того часу вже буде ухвалене рішення, і тоді нам буде складніше”, – додав посол у Бразилії.
Обраний президент США Дональд Трамп має намір закінчити війну в Україні. Він навіть планує призначити спеціального представника, який займатиметься організацією переговорів з Росією та загалом зупинкою війни. Наразі невідомо, хто буде затверджений на цю посаду, але в ЗМІ вже названо кілька імен.
13 листопада українське видання ZN.UA з посиланням на джерела повідомило, що основним кандидатом на посаду спецпосланця по Україні для проведення переговорів щодо завершення війни від Дональда Трампа є Браян Гук – колишній спеціальний представник США з питань Ірану, який два роки працював в адміністрації Трампа під час його першого терміну. Інформатор детально описав, що про нього відомо.
Водночас колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголошує на ймовірних негативних наслідках для країни після повернення Дональда Трампа до Білого дому. За його словами, навіть якщо Трамп спробує призупинити війну, це навряд чи змусить Росію змінити свою поведінку. Оскільки російський лідер Володимир Путін, на його думку, сприймає ситуацію як частину боротьби за власну історичну спадщину.