Німеччина не планує направляти свої війська в Україну до завершення конфлікту. Про це повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Він також не відкинув можливість обговорення цього питання після встановлення перемир'я.
У своєму інтерв'ю газетам медіагрупи Funke міністр оборони Німеччини зазначив, що поки триває війна з Росією, німецькі солдати не будуть присутні на території України. За словами міністра, важливо визначити, чи з'являться буферні або миротворчі зони, які потребуватимуть міжнародної підтримки.
"Хочу чітко підкреслити: поки війна не закінчиться, на українській землі не буде німецьких військових. Німеччина, як найбільша країна НАТО в Європі та провідна економіка регіону, не зможе залишатися осторонь, якщо виникне потреба у забезпеченні миру", - наголосив Пісторіус, додавши, що остаточне рішення ухвалюватиме Бундестаг.
У Європі активно обговорюють можливу миротворчу місію в Україні. Однак багато країн висловлюють обережність у цьому питанні. Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що Іспанія не розглядає можливість розгортання свого контингенту в Україні навіть після завершення війни.
"Ми не плануємо відправляти іспанських військових до України", - зазначив він в інтерв'ю Politico.
Раніше стало відомо, що президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з польським прем’єр-міністром Дональдом Туском обговорював ідею розміщення миротворчих сил у післявоєнній Україні. Ініціатива, за даними джерел, надійшла саме від Макрона. Після переговорів Туск зазначив, що Варшава не планує долучатися до таких сил. Польща не відправить своїх військових в Україну навіть з навчальною метою, додав глава міноборони країни.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анна Бербок заявляла, що уряд країни розглядає можливість відправки своїх військових в Україну. Це може статися, коли Україна та Росія укладуть угоду про припинення бойових дій. Німецькі військові можуть приїхати до країни в рамках міжнародної місії з контролю за дотриманням умов припинення війни.
Попри різні погляди серед європейських лідерів, Росія вже висловила категоричне несприйняття будь-яких миротворчих місій на території України. Більше того, російські еліти, близькі до Володимира Путіна, змінили своє ставлення до війни в Україні. Якщо раніше вони сумнівалися у правильності дій диктатора через запроваджені санкції, то тепер навіть схвалюють їх. Проте уявлення про закінчення війни відрізняються. Одні вважають, що президент РФ досягне своїх цілей і зупиниться, а інші впевнені, що він піде на Київ, а потім на країни НАТО.