вівторок03 грудня 2024
gazzeta.in.ua

Пентагон розглядає можливі реакції на ймовірні незаконні накази Трампа, повідомляє CNN.

У Пентагоні тривають неформальні дискусії щодо можливих дій у відповідь на накази Дональда Трампа. Міністерство оборони США висловлює занепокоєння, що розпорядження нового президента можуть стосуватися розміщення військових підрозділів на території країни та звільнення ряду аполітичних службовців. Відомо, що раніше Трамп натякав на можливість використання збройних сил для підтримки порядку в США та проведення масових депортацій.
Пентагон рассматривает возможные сценарии ответных действий на потенциальные незаконные приказы Трампа, сообщает CNN.

У Пентагоні тривають неофіційні обговорення стосовно можливих реакцій на накази Дональда Трампа. Міністерство оборони США має побоювання, що розпорядження новообраного президента можуть бути пов'язані з розміщенням військ на території країни та звільненням низки аполітичних службовців. Це викликано тим, що раніше Трамп натякав на готовність застосувати збройні сили для підтримки порядку в США та проведення масових депортацій.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на джерела в оборонному відомстві. Видання також зазначає, що Трамп висловлював наміри змінити кадровий склад федерального уряду на користь лояльних людей та "очистити" систему національної безпеки від корупціонерів. Під час свого попереднього терміну Трамп мав напружені стосунки з вищим військовим керівництвом, зокрема з генералом у відставці Марком Міллі. Будучи головою Об'єднаного комітету начальників штабів, Міллі вживав заходів, щоб обмежити можливості Трампа у використанні ядерної зброї. Трамп, у свою чергу, часто критикував американських генералів, називаючи їх "слабкими" і "неефективними". Наразі військові розглядають різні сценарії, щоб підготуватися до змін у Пентагоні.

"Ми всі намагаємося планувати найгірші можливі сценарії, хоча реальна ситуація ще залишається невизначеною", – зазначив представник оборонного відомства.

Повернення Трампа на пост президента також викликає занепокоєння, адже існує ризик отримання незаконних наказів, особливо якщо політичні призначенці Трампа в межах відомства не будуть цьому запобігати.

"Закон вимагає від військових відмови від виконання незаконних наказів, але залишається питання: що буде далі? Чи можуть такі дії призвести до масових відставок вищого керівництва?" – додав інший представник.

Поки що невідомо, кого Трамп може призначити на посаду міністра оборони. Проте, за словами експертів, Трамп та його команда, ймовірно, спробують уникнути напруженості з військовим керівництвом. Очікується, що нова адміністрація Білого дому намагатиметься уникнути конфліктів, які виникли під час першого терміну Трампа.

"Я абсолютно впевнений, що наші лідери залишатимуться на боці правильних рішень за будь-яких обставин. Я також переконаний, що Конгрес і надалі підтримуватиме наші збройні сили", - розповів ексміністр оборони США Ллойд Остін.

 Вибори Трампа і нові призначення

Ще до офіційної перемоги Дональда Трампа на виборах у США він виступив з переможною промовою і оголосив себе 47-м президентом США. Він також пообіцяв "золотий вік" для Америки та окреслив свою політичну програму на новий термін. Він має намір розширити повноваження президента та змінити роль США на міжнародній арені. Республіканець підсумовує свій підхід словами Рейгана: "Мир через силу".

Трамп виступив перед прихильниками у штаті Флорида, заявивши, що ця передвиборча кампанія стала найкращою в історії президентських виборів США. Згідно з даними видання The Hill, Дональд Трамп забезпечив собі необхідну кількість голосів. Попередні результати Fox News, каналу, що підтримує республіканців, на 6 листопада свідчили, що Трамп отримує 277 голосів виборців, що забезпечує йому перемогу на виборах.

Вже 7 листопада він призначив свою керівницю виборчої кампанії Сьюзен Вайлз на посаду голови апарату Білого дому. Це призначення стало першим важливим кроком після виборчої перемоги цього тижня. Вайлз уперше в історії США очолить апарат Білого дому.