З січня 2025 року Польща очолить Раду Європейського Союзу. Україна покладає великі надії на цей період, адже Варшава є надійним союзником з перших моментів повномасштабного вторгнення РФ. Україна сподівається на вирішальну роль Польщі у зміцненні міжнародної підтримки, прискоренні інтеграції до ЄС та належному вшануванні спільної історії.
Окрім євроінтеграції, Україна також очікує на підтримку у військовій сфері та посилення санкційного тиску на Росію. Особливо важливими є санкції проти російського тіньового флоту, а також перехід від замороження до конфіскації російських активів, зазначив на брифінгу речник МЗС Георгій Тихий.
"Польща наш близький друг і союзник. Ми сподіваємося, що в цей період можуть бути ухвалені важливі рішення, враховуючи те лідерство, яке Польща продемонструвала в підтримці України з перших навіть не днів, а годин повномасштабної агресії Росії проти України", – підкреслив він.
Тихий акцентував, що співпраця з Польщею в історичних питаннях, зокрема ексгумації жертв Волинської трагедії, просувається конструктивно. Україна дозволила проведення пошукових робіт, а польська сторона пообіцяла належну увагу українським місцям пам’яті.
Тихий також додав, що в Україні не прагнуть політизувати це питання і сподіваються, що польська сторона теж уникне політизації, оскільки це питання для експертів та істориків. В цілому, Україна сподівається на підтримку Польщі не лише у вирішенні складних питань минулого, а й у досягненні євроатлантичної інтеграції.
Глава Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявляв, що інтеграція України до Європейського Союзу не є критично важливою для виживання країни. Таким чином, він зазначив, що Варшава має право висувати свої вимоги в цьому контексті. Особливо важливим є, за його словами, розв'язання питання ексгумації жертв Волинської трагедії, яке має велике значення для польської сторони.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск також заявляв, що Україна не зможе стати членом Європейського Союзу, доки не врегулює історичні питання з Польщею. При цьому вже у грудні 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що Україна виконала 90% реформ, які були заплановані в статусі кандидата на членство Європейського Союзу.