вівторок21 січня 2025
gazzeta.in.ua

Генсек НАТО заявив, що Путін не прагне миру і продовжує агресію, підкреслюючи позицію Альянсу.

Президент Російської Федерації Володимир Путін має намір продовжувати військові дії. Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, зазначивши, що Альянс наразі зосереджений на обговоренні підтримки України, а не на питанні її членства. Водночас Україна стверджує, що тільки повноправне членство в НАТО зможе стати ефективним засобом стримування російської агресії.
Путин продолжает агрессию, ему не нужен мир — генсек НАТО о позиции Альянса.

Президент РФ Володимир Путін має намір продовжувати війну. Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, підкресливши, що Альянс наразі зосереджений на обговоренні підтримки України, а не її членства. Водночас Україна наполягає, що лише повноправне членство може стати ефективним стримуючим фактором проти російської агресії.

Зокрема, генсек НАТО Марк Рютте виступив перед початком міністерської зустрічі Альянсу в Брюсселі у вівторок, 3 грудня, повідомляє "Європейська правда". Він зазначив, що в Північноатлантичному альянсі вважають помилковим розрахунок Росії та впевнені, що лідер РФ Володимир Путін не має наміру шукати мир.

"Не існує жодних ознак зменшення російської агресії. Навпаки, Путін загострює свою риторику та безрозсудні дії. Він використовує Україну як полігон для тестування експериментальних ракет і залучив північнокорейських солдатів до цієї незаконної війни", - наголосив Рютте.

Генеральний секретар підкреслив, що Путін "не зацікавлений у мирі". Тому він додав, що країни НАТО повинні продовжувати свою непохитну підтримку.

"Він (Путін – ред.) вважає, що зможе подолати опір та рішучість України, а також нашу підтримку. Але він помиляється!", – підкреслив Рютте, зазначивши, що допомога Україні в самозахисті є "обов’язком НАТО".

Україна відмовляється від гарантій безпеки, які замінюють членство в НАТО

Україна наполягає на повному членстві в НАТО. Щоб донести свою позицію, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга привіз до штаб-квартири НАТО Будапештський меморандум.

"Сьогодні виповнюється 30 років цьому документу. Це справжнє свідчення, реальне нагадування про те, що будь-які довгострокові рішення щодо безпеки України є недоречними та неприйнятними",
– сказав Сибіга.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/147081

Він також закликав партнерів, враховуючи важкі умови зими, надати щонайменше 20 систем ППО для України. Міністерство закордонних справ України заявило, що єдиною гарантією безпеки для України є повноправне членство в НАТО. У заяві, оприлюдненій у день початку міністерської зустрічі НАТО, зазначено, що Україна категорично відмовляється від будь-яких альтернатив або замінників.

"Маючи гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не погодимося на жодні сурогати повноправного членства", – підкреслили в МЗС.

Також у заяві МЗС йдеться про те, що агресія Росії проти України підірвала довіру до глобального ядерного роззброєння та спровокувала прагнення інших країн розширити свої ядерні арсенали. Україна закликала підписантів Будапештського меморандуму підтримати її запрошення до НАТО, що стане ефективною відповіддю на російський шантаж.

Нагадаємо, що напередодні Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію із закликом прийняти Україну до Альянсу. У документі закликали застосувати політичний та економічний тиск для "стримування Китаю від підтримки російських військових зусиль".