четвер16 січня 2025
gazzeta.in.ua

ЄС вводить перший пакет санкцій проти російських шпигунів і пропагандистів, які поширюють дезінформацію.

Європейський Союз планує ввести перші санкції проти Росії за поширення дезінформації та гібридні дії. Запропоновані заходи охоплюють понад десять осіб та три організації, серед яких є офіцери російської розвідки та медіа-підприємці. Ці санкції мають на меті протистояти дестабілізуючим операціям на глобальному рівні.
Российские шпионы и пропагандисты под прицелом: ЕС вводит первый пакет санкций против дезинформации.

Європейський Союз планує ввести перші санкції проти Росії за дезінформацію та гібридні дії. Запропоновані заходи стосуються більш ніж десяти фізичних осіб та трьох організацій, серед яких є офіцери російської розвідки та медіа-підприємці. Ці санкції спрямовані на боротьбу з дестабілізуючими операціями по всьому світу.

Згідно з інформацією Bloomberg, ЄС також має намір ввести санкції проти приблизно двох десятків білоруських осіб через ймовірні порушення прав людини або зв’язки з урядом президента Олександра Лукашенка в рамках більш широкого пакету, що, як очікується, буде затверджено міністрами закордонних справ ЄС 16 грудня в Брюсселі.

Ці пропозиції з'явилися після схвалення послами ЄС 15-го пакету санкцій проти Росії, які націлені на її "тіньовий флот" старих танкерів, що використовуються для обходу обмежень на експорт нафти, оголосила 11 грудня Угорщина, яка головує в Раді ЄС.

Санкції також поширюються на фізичних та юридичних осіб, які сприяють російському військовому та технологічному розвитку, ухиляючись від експортного контролю. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн високо оцінила цей крок, заявивши X, що "...ЄС та його партнери з G7 віддані продовженню тиску на Кремль".

Санкції проти РФ

Велика Британія запровадила санкції проти 30 кораблів "тіньового флоту" Росії. Таким чином, останні обмеження стали найбільшим пакетом британських заходів, спрямованих на зменшення можливостей Кремля фінансувати війну проти України. Загалом британці обмежили діяльність 73 російських суден.

Британія 17 жовтня ввела пакет санкцій проти 18 суден тіньового флоту, заборонивши доступ до своїх портів та обмеживши надання ключових морських послуг. Загальна кількість російських танкерів, що потрапили під санкції королівства, тоді зросла до 43.

З початку війни Росії проти України саме Великобританія стала одним із тих союзників, які послідовно підтримували Україну, зокрема посилюючи санкційний тиск на Росію. Так, у листопаді 2022 року британці запровадили санкції проти чотирьох російських олігархів, які підтримували війну РФ проти України. Також Великобританія запровадила обмеження проти 22 російських чиновників, зокрема санкції торкнулися Дениса Мантурова, Аркадія Гостєва, Андрія Бурова та інших.