понеділок20 січня 2025
gazzeta.in.ua

Ще одна країна висловилася проти членства України в НАТО.

Міністр закордонних справ Люксембургу Ксав'є Беттель висловив свою опозицію щодо членства України в НАТО, вважаючи, що це може призвести до нових конфліктів. Проте він висловив підтримку Україні в її прагненні приєднатися до Європейського Союзу.
Еще одна страна высказалась против вступления Украины в НАТО.

Міністр закордонних справ Люксембургу Ксав'є Беттель висловив свою позицію проти членства України в НАТО. Він вважає, що таке рішення може викликати нові конфлікти. Проте Беттель підтримав інтеграцію України до Євросоюзу.

Про це повідомляє Spiegel. Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі 3 грудня Беттель не підтримав ідею вступу України до Альянсу.

"Я вважаю, що членство в НАТО знову створить напруженість", - зазначив він.

На думку глави МЗС Люксембургу, членство країни, що стала жертвою агресії Росії, може негайно призвести до нових конфліктів. Проте міністр висловив підтримку членству України в Європейському Союзі.

Вступ України в НАТО: останні новини

3 грудня газета Le Monde повідомила, що наразі проти запрошення України до НАТО виступають сім країн - США, Німеччина, Угорщина, Словаччина, Бельгія, Словенія, Іспанія. До цього списку приєднався й Люксембург. Водночас Франція та Великобританія підтримали цю ініціативу.

29 листопада Володимир Зеленський в інтерв’ю Sky News заявив про готовність завершити активну фазу війни, якщо контрольована урядом частина української території буде під захистом НАТО. Він вважає, що це дозволить пізніше вирішити питання повернення окупованих територій "дипломатичним шляхом". При цьому саме запрошення до Альянсу повинно визнавати міжнародно визнані кордони України, зазначив Зеленський.

Україна офіційно відмовилася від гарантій, які є замінниками членства в НАТО. Про це 3 грудня повідомила "Європейська правда" з посиланням на МЗС.

"Єдиною реальною гарантією безпеки та стримуючим фактором для подальшої агресії РФ є повноправне членство України в НАТО. Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не погодимося на жодні альтернативи, сурогати чи замінники цього", - зазначили в МЗС.