Внаслідок падіння режиму сирійського президента Башара Асада терористичне угруповання "Ісламська держава" (ІДІЛ), яке було майже знищено кілька років тому, може знову відродитися. ІДІЛ має можливість скористатися вакуумом, що виник після повалення режиму Асада. Наразі у них є шанси для цього.
Про це повідомив міністр оборони США Ллойд Остін 9 грудня, за інформацією CNN. Остін зазначив, що в Пентагоні вважають, що ІДІЛ може використати падіння режиму Асада для спроби відновлення своїх можливостей.
"Я вважаю, що всі очікували побачити значно більш серйозний опір з боку сил Асада. З огляду на те, що сталося, звичайно, по мірі розвитку ситуації, існує ймовірність, що такі угруповання, як ІДІЛ, можуть спробувати скористатися цією можливістю та відновити свій потенціал", – зазначив він.
Остін також додав, що нещодавно США завдали кілька потужних ударів по цілях ІДІЛ. За його словами, Вашингтон наразі оцінює результати цих ударів, але попередньо можна вважати, що вони будуть досить успішними.
8 грудня повстанці повністю захопили столицю країни Дамаск та оголосили про повне повалення режиму Асада. Опозиція вже оголосила, що в Сирії закінчилися темні часи і розпочалася нова, світла епоха. Це сталося після 50 років гноблення та 13 років злочинності. Сам Асад втік з країни.
Швидкий крах сирійського режиму, підтримуваного Росією з 2015 року, став серйозним ударом по геополітичним амбіціям Москви. Втрата ключових військових баз і зменшення впливу на Близькому Сході ускладнюють зусилля Кремля щодо створення багатополярного світу.
Росія та Іран вже оцінюють свої геополітичні втрати (при цьому Росія, як завжди, намагається зберігати обличчя). Туреччина отримала вигоду, а Ізраїль спантеличений: замість формально ворожої, але передбачуваної країни (фактично - монархії, якою клан Асадів правив понад 50 років), може з'явитися ворожіша держава під керівництвом ісламістських угруповань. Інформатор розбирався, чому крах режиму у Сирії є болючим саме для Росії.