понеділок20 січня 2025
gazzeta.in.ua

США та ЄС незабаром надішлють Україні $50 мільярдів, отриманих із заморожених російських активів.

Незабаром Україна почне отримувати 50 мільярдів доларів, які будуть вивільнені з заморожених активів Російської Федерації. Цей процес вже на завершальній стадії. Таку інформацію озвучив державний секретар США Ентоні Блінкен після зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.
США и ЕС в ближайшие недели начнут переводить Украине $50 миллиардов из замороженных российских активов.

Незабаром Україна почне отримувати $50 мільярдів, які будуть отримані з заморожених активів РФ. Цей процес наближається до завершення. Про це повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен після зустрічі міністрів країн НАТО в Брюсселі.

Блінкен підкреслив, що США та ЄС узгодили спільний план щодо швидкої передачі коштів. На його думку, ці гроші стануть важливим джерелом фінансової стабільності для України в умовах триваючої війни.

"Ми завершуємо підготовку до виділення $50 мільярдів із заморожених російських активів. Ці кошти будуть передані Україні протягом найближчих тижнів. Частина фінансування надійде від нас, частина – від Європи. Вони стануть суттєвою підтримкою для України наступного року", – підкреслив держсекретар.

Нагадаємо, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена раніше заявляла про намір прискорити передачу Україні залишків виділеної допомоги у сфері безпеки. Йдеться про 6 млрд доларів (252 млрд гривень), які будуть використані для закупівлі зброї. Оскільки після інавгурації Дональд Трамп може заблокувати поставки озброєння.

Як ЄС намагається зміцнити переговорні позиції України

Європейський Союз стурбований передвиборчими заявами Дональда Трампа про швидке завершення війни в Україні, зокрема його ідеями щодо скорочення фінансової військової підтримки. Однак, якщо Європа зможе знайти необхідне фінансування зі свого боку, позиція Трампа на майбутніх переговорах з РФ значно посилиться. Йдеться про використання заморожених російських активів на суму 300 млрд доларів, більша частина з яких розташована в країнах ЄС.

Наразі більш надійною юридичною альтернативою конфіскації є "репараційний кредит". Згідно з цією ідеєю, країни G7 позичили б Україні 300 млрд доларів "від себе". Проте Київ має зобов'язатися вимагати репарації від Москви. Якщо Кремль відмовиться платити, що є цілком ймовірним варіантом, країни G7 отримали б право на використання заморожених активів РФ для покриття фінансової допомоги, яку вони надали б Україні.