Президент Фінляндії Александер Стубб висловив думку, що між виборами та інавгурацією нового президента США Дональда Трампа є можливість для переговорів щодо завершення війни в Україні. Він визначив чотири основні умови для досягнення миру, серед яких - вирішення територіальних та безпекових питань.
На думку Стубба, новообраного президента США Дональда Трампа потрібно сприймати серйозно в його прагненні до завершення війни в Україні. Стубб вважає, що переговори з цього питання можуть розпочатися вже в найближчі місяці, повідомляє Bloomberg.
"Європа та світ повинні зрозуміти, що Дональд Трамп налаштований на якнайшвидше досягнення мирної угоди," - зазначив Стубб після телефонної розмови з Трампом.
Фінський президент підкреслив, що з'являється можливість для переговорів у період між виборами та інавгурацією нового президента США, яка, як відомо, відбудеться 20 січня.
Виступаючи на кліматичному саміті COP29 в Баку, Стубб озвучив чотири ключові умови для миру в Україні: вирішення територіальних питань, гарантії безпеки, справедливість і, нарешті, відновлення країни. Варто зазначити, що у жовтні Стубб зустрічався з лідером Китаю Сі Цзиньпіном у Пекіні, де обговорювалися, зокрема, питання війни в Україні.
Також американський політолог Адріан Каратницький відзначив, що команда Трампа розглядає варіант врегулювання, схожий на "балтійський сценарій", для окупованих українських територій. Про це він повідомив у коментарі для "Укрінформу".
У МЗС наголосили польським лідерам та всім союзникам, що жодні переговори або рішення щодо війни в Україні не можуть ухвалюватися без офіційного Києва. Важливо дотримуватися цього принципу, оскільки військові дії відбуваються на території України. Лише Україна визначатиме параметри для справедливого миру.
Президент Чехії Петр Павел переконаний, що новообраний президент США Дональд Трамп спробує домовитись з російським лідером Володимиром Путіним про завершення війни в Україні. На його думку, така угода не буде вигідною для Києва, який може втратити частину своїх територій. Павел вважає, що країнам ЄС слід збільшити постачання зброї в Україну.
Водночас колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі, адмірал США у відставці Джеймс Ставрідіс вважає, що досягти домовленостей про деокупацію захоплених Росією територій неможливо. РФ після угоди про припинення вогню залишить собі 20% української території – за нинішньою лінією фронту. Водночас Україна протягом кількох років може стати членом НАТО.