Майбутній генеральний прокурор США, представник Республіканської партії Метті Гетц, у 2023 році зробив провокаційну заяву щодо розширення НАТО. Він зазначив, що якщо постане питання, кого прийняти до Альянсу – Росію чи Україну, стратегічно вигідніше було б включити РФ. За його словами, це дозволило б створити альянс проти Китаю, що є набагато серйознішим глобальним викликом для США.
Про це Гетц говорив у коментарі Newsmax. Він стверджував, що Росія є кращим союзником НАТО, ніж Україна.
"Краще запросити Росію до НАТО і створити антикитайський союз. Якби нам довелося обирати між Росією та Україною для НАТО, можна було б обґрунтовано стверджувати, що Росія, ймовірно, принесе більше користі", - заявляв Гетц 12 липня 2023 року.
На його думку, військові загрози з боку Китаю, зокрема можливе будівництво секретної військової бази на Кубі, є набагато серйознішими для США, ніж російські танки. Він зазначив, що вони вже "поламані" і не становлять значної загрози.
13 листопада Дональд Трамп офіційно оголосив про своє рішення призначити республіканця Метта Гетца генеральним прокурором США. Згідно з повідомленням Трампа в соціальних мережах, Гетц, який є давнім прихильником експрезидента, буде "захищати кордони, ліквідовувати злочинні організації та відновлювати довіру американців до Міністерства юстиції".
Проте вже наступного дня, 14 листопада, Міністерство юстиції США різко відреагувало на це рішення, назвавши його "божевільним". Метт Гетц має юридичну освіту, але ніколи не працював прокурором, отримав підтримку від Трампа завдяки своїй відданості республіканським цінностям та жорсткій критиці Міністерства юстиції і ФБР.
Однак його кандидатура стала спірною не через відсутність досвіду в прокурорській практиці, а через численні скандали, що супроводжують його політичну кар'єру. Зокрема, розслідування щодо Гетца у зв'язку з його можливими зв'язками з незаконною діяльністю привернуло увагу сенаторів. Багато республіканських сенаторів, зокрема Джон Корнін з Техасу, закликають до ретельного розслідування кандидатури Гетца.
Нагадаємо, в НАТО сім країн виступають проти вступу України. Серед них США та Німеччина.