У Міністерстві закордонних справ України в неділю, 10 листопада, відреагували на коментарі польського прем'єр-міністра Дональда Туска щодо термінів та умов завершення війни в Україні, які незабаром мають бути оголошені у США. У МЗС підкреслили, що жодні переговори або рішення щодо війни в Україні не можуть бути ухвалені без участі офіційного Києва. Важливо дотримуватися цього принципу, оскільки військові дії відбуваються на території України. Лише Україна матиме право визначати параметри для справедливого миру.
Це стало відповіддю речника МЗС України Георгія Тихого на заяву польського прем'єра Дональда Туска. Тихий зазначив, що війна триває саме в Україні, і остаточне рішення залишиться за Києвом, який і визначатиме параметри для майбутніх переговорів.
"Війна ведеться на українській землі, тож саме Україна визначатиме параметри шляху до всеосяжного, справедливого та стійкого миру", - повідомив Тихий.
Речник МЗС пояснив, що всі миролюбні країни мають бути зацікавлені у справедливому завершенні війни в Україні, що передбачає дотримання територіальної цілісності та повагу до суверенітету України, відповідно до загальновизнаних міжнародних норм та принципів Статуту ООН.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що США можуть незабаром оголосити дату припинення бойових дій між Україною та РФ. При цьому Вашингтон нібито оголосить про розмежувальну лінію та гарантії безпеки для України.
Відповідаючи на запитання про можливий мирний план Дональда Трампа, Туск зазначив, що цей план все ще перебуває на стадії підготовки. Туск припустив, що незабаром можна очікувати оголошень щодо термінів припинення вогню, меж розмежування та безпекових гарантій для Києва. Туск також висловив думку, що США ухвалюватимуть рішення з меншою залученістю до українських справ.
Водночас польський прем'єр підкреслив, що вирішення питань, пов'язаних з війною в Україні, не може відбуватися без врахування інтересів як України, так і Польщі.
Президент Чехії Петр Павел переконаний, що новообраний президент США Дональд Трамп спробує домовитися з російським правителем Володимиром Путіним щодо завершення війни в Україні. На його думку, така угода не буде вигідною Києву, оскільки Україна може втратити частину своїх територій. Павел вважає, що країнам ЄС слід збільшити постачання зброї в Україну.
Водночас ексголовнокомандувач сил НАТО в Європі, адмірал США у відставці Джеймс Ставрідіс вважає, що досягти домовленостей про деокупацію захоплених Росією територій неможливо. РФ після угоди про припинення вогню залишить собі 20% української землі – за нинішньою лінією фронту. Водночас Україна протягом кількох років зможе стати членом НАТО.