понеділок20 січня 2025
gazzeta.in.ua

Україна надала Сирії 500 тонн пшеничного борошна для підтримки постраждалих родин.

Україна продовжує висловлювати підтримку народам, які потребують допомоги. Президент Володимир Зеленський повідомив, що 500 тонн українського пшеничного борошна вже відправляються до Сирії в рамках гуманітарної ініціативи "Зерно з України". Ця програма реалізується в співпраці з Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП).
Украина передала Сирии 500 тонн пшеничной муки для семей, пострадавших от кризиса.

Україна продовжує проявляти солідарність із народами, які потребують підтримки. Як зазначив президент Володимир Зеленський, 500 тонн українського пшеничного борошна вже відправляються до Сирії в межах гуманітарної програми "Зерно з України". Цю програму було реалізовано спільно з Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП).

У найближчі тижні допомогу отримають 33 250 сирійських сімей, що становить приблизно 167 тисяч осіб. Кожна сім’я отримає упаковку вагою 15 кг, якої вистачить, щоб прогодувати п’ятьох людей протягом місяця.

"Бажаємо Сирії та її народу безпеки, стабільності та відновлення. Ми знаємо справжню ціну цих речей", – зазначив Зеленський.

Президент раніше підкреслював, що події в Сирії є важливим прикладом для всього світу. Повалення режиму Башара Асада стало можливим не тільки завдяки діям опозиції, але й тому, що значна частина російських військ, які підтримували сирійську владу, наразі сконцентрована в Україні.

"Сьогодні саме на українській землі вирішується майбутнє багатьох регіонів світу. Якщо впаде Україна, Путін повернеться до Сирії, Африки та інших регіонів, щоб встановлювати свої режими. Український успіх – це успіх усього світу, успіх, який єднає", – підкреслював Зеленський.

Падіння режиму Асада: що це змінює для Росії

Швидкий крах сирійського режиму, підтримуваного Росією з 2015 року, став серйозним ударом по геополітичним амбіціям Москви. Втрата ключових військових баз і зменшення впливу на Близькому Сході ускладнюють зусилля Кремля у створенні багатополярного світу.

Зникнення режиму Асада послабить можливості Кремля формувати "багатополярний світ" з Росією в ролі основного гравця. Втрата впливу на південний фланг НАТО, труднощі з підтримкою логістики та зниження авторитету серед авторитарних лідерів в Африці та Близькому Сході матимуть тривалий вплив.