понеділок20 січня 2025
gazzeta.in.ua

Європейська рада уточнила своє висловлення щодо перемоги України у війні.

В Європейській Раді повідомили, що фраза "Україна повинна виграти цю війну", яка раніше з'явилася на сайті найвищого політичного органу ЄС, є некоректною. Наразі формулювання змінили на: "Росія не повинна перемогти". В Єврораді вважають, що термін "перемога" є досить складним для трактування.
Европейский совет уточнил свое заявление о победе Украины в войне.

В Європейській Раді зазначили, що формулювання "Україна повинна виграти цю війну", яке з'явилося на сайті найвищого політичного органу ЄС, є некоректним. Тепер визначення звучить як: "Росія не повинна перемогти". Загалом у Єврораді вважають, що термін "перемога" є досить складним для інтерпретації.

Про це йдеться в статті Politico під заголовком "Словесна війна Путіна і Зеленського". Матеріал був опублікований після пресконференцій, які відбулися 19 грудня за участю президентів України та Росії.

У статті зазначено, що на сайті Євроради було написано, що "Україна повинна виграти цю війну". Журналісти видання звернулися до Playbook (розділ Politico), де представник Ради уточнив, що це була помилка.

"Будь-який тиск на переговори швидко призведе до поганої угоди для України", — заявила головна дипломатка Європейського Союзу Кая Каллас.

У статті також вказано, що в ЄС запропонували інше формулювання. Президент Ради Антоніу Кошта вважає, що "міжнародне право має бути на першому місці, а вторгнення повинно бути зупинене", пояснюючи зміни у формулюванні.

єврорада 1

На даний момент на сайті Європейської Ради заява оновлена. В узгодженому документі Європейської ради зазначено, що "Росія не повинна досягти успіху".

єврорада 2

Каллас звернулася до лідерів ЄС та США

Західні лідери мають припинити підштовхувати президента України Володимира Зеленського до мирних переговорів із Росією. Натомість, вони повинні забезпечити виконання своїх зобов’язань щодо гарантій безпеки для Києва, заявила глава дипломатії ЄС Кая Каллас в інтерв’ю Financial Times. Вона закликала не чинити тиск на Зеленського.

Цей заклик прозвучав перед самітом лідерів ЄС, який відбувся 19 грудня, де питання підтримки України стало головною темою обговорення. Згідно з проєктом заяви, лідери ЄС планують надіслати "чіткий сигнал" новообраному президенту США Дональду Трампу про продовження підтримки України. Євросоюз наголошує, що жодна ініціатива щодо України не може бути реалізована без участі самого Києва.

Тим часом західні ЗМІ повідомляють, коли відбудеться зустріч Путіна та Трампа. А Зеленський емоційно відреагував на "пропозиції" російського правителя.