До такого висновку президент Всеукраїнської ради прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк дійшов у своєму блозі на Українських новинах, присвяченому проблемі контролю цін на ліки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперт зазначає, що Юлія Тимошенко, використовуючи препарат «Німесил» як приклад для демонстрації нижчих цін на ліки в Європі, помиляється або виявляє свою упередженість. Адже «Німесил» у Польщі «входить до переліку лікарських засобів, ціну на які компенсує держава. Такий інструмент державної політики для зниження вартості ліків називається реімбурсація (компенсація вартості)», - підкреслює В.Сердюк.
Він також не погоджується з твердженнями Ю.Тимошенко щодо нижчих цін на ліки в Європі порівняно з Україною. І для підтвердження наводить дані дослідження тижневика «Аптека». Згідно з цим дослідженням, якщо виключити препарати, щодо яких застосовується реімбурсація, виявляється, що ціни на ліки в Україні нижчі, ніж у європейських країнах, у 85% випадків. При цьому середньозважена ціна однієї упаковки в Україні на 30% нижча, ніж у європейських країнах.
Однак експерт визнає, що питання цін на ліки потребує вирішення. Адже це питання має не лише ринковий або економічний, а й суттєвий соціальний вимір. І вихід є. Але спочатку слід припинити плутати ситуацію, як це робить Юлія Тимошенко своїми непрофесійними зауваженнями та безпідставними звинуваченнями.
Віктор Сердюк погоджується з головою Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування М.Радутким щодо шляхів вирішення проблеми цін на ліки. Він вважає, що основний шлях – це приведення регуляції нашого фармацевтичного ринку до європейських стандартів. Також пропонує державі більш активно використовувати такий перевірений інструмент, як програма «Доступні ліки» та Національний перелік лікарських засобів.
Популярні статті зараз Я не збираюся підписувати обвинувальні акти, якщо доказів немає, - Юрій Луценко про Бойка Бронь броню, але в ТЦК треба: військовозобов'язаним пояснили нюанси оформлення відстрочки Доставайте старі документи: кому терміново потрібно замінити паспорт-книжечку на ID-картку Повторно уточнити дані через "Резерв+": в Міноборони попередили військовозобов'язаних Показати ще