Київ прагне якомога швидше організувати зустріч з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Володимир Зеленський має намір завдяки трьом пропозиціям переконати республіканця на свій бік, забезпечивши його підтримку в переговорах з Росією. Зокрема, одна з пропозицій полягає в передачі Трампу права вибору щодо того, хто зможе інвестувати в Україну.
Про це повідомляє видання Welt. Згідно з запропонованими умовами, з майбутніх інвестиційних угод буде виключено Китай. Логіка полягає в тому, щоб не допустити участі Пекіна в будь-яких планах, пов'язаних з Україною, аби він не отримав доступ до важливих ресурсів.
Журналісти повідомляють, що Зеленському порадили використовувати цей підхід під час спілкування з Трампом. Аргумент, який прозвучав на їхній зустрічі: Індо-Тихоокеанський театр військових дій починається в Україні. Тому, як стверджують ЗМІ, Україна також запропонувала західним партнерам першочерговий доступ до своїх сировин. (Загальна вартість природних ресурсів лише на Донбасі оцінюється у 7 трильйонів доларів, а по всій країні - у 14,8 трильйона - ред).
Ще більш амбіційною є пропозиція замінити американські війська в Європі українськими солдатами, пише Welt. Це сміливий крок Зеленського, спрямований на те, щоб точно торкнутися інстинктів Трампа. Дороге розгортання військ у Європі вже стало проблемою для Трампа під час його першого терміну.
"Для Зеленського багато чого залежатиме від успіху цієї стратегії найближчими тижнями. Як тільки війна завершиться, буде це вигідна чи невигідна угода для України, йому доведеться провести президентські вибори, які були відкладені з травня цього року. Для його політичного майбутнього вирішальним буде те, чи ця угода перевершить проект угоди, погоджений під час мирних переговорів у Стамбулі у квітні 2022 року", - йдеться у статті.
Республіканський сенатор Марко Рубіо (штат Флорида), який має стати держсекретарем при Трампі, назвав боротьбу України проти російських загарбників "війною, що зайшла в глухий кут", яку потрібно припинити. Він зазначив, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп прагне завершення війни, але це не робить його "фанатом Путіна".
Радником з питань національної безпеки повинен стати конгресмен Майк Волтц. Як і Рубіо, він відомий своїми яструбиними зовнішньополітичними поглядами, що суттєво відрізняється від публічної позиції обраного президента. Волтц - син кубинських емігрантів, який побудував свій імідж на підтримці повалення авторитарних режимів у світі. Призначений на посаду міністра оборони Піт Гегсет також спочатку закликав до збільшення військової допомоги Києву та назвав Путіна військовим злочинцем.
Також ми писали про те, як росіянин з команди Трампа Борис Епштейн хоче стати спецпосланцем щодо миру в Україні. Координатор юридичної стратегії Дональда Трампа швидко став ключовою фігурою у формуванні адміністрації обраного президента і продовжує посилювати свій вплив.