середа05 лютого 2025
gazzeta.in.ua

Пробудження: НАТО визнало загрозу "гібридних атак" з боку Росії, що може призвести до серйозних наслідків для Європи.

У НАТО визнали, що країнам-членам Альянсу загрожують реальні "нетрадиційні атаки" з боку російського режиму. Можна очікувати на спроби гібридних нападів з боку РФ, які можуть мати серйозні наслідки в масштабах. Дії російських агентів, такі як саботажі та підпали, можуть призвести до "значних втрат".
Проснулись: в НАТО признали риск "гибридных атак" России с серьезными последствиями для Европы.

У НАТО визнали, що для країн-членів Альянсу існує реальна загроза "нетрадиційних атак" з боку російського режиму. Можна очікувати на спроби гібридних атак з боку РФ, які можуть призвести до серйозних наслідків у великому масштабі. Саботажі та підпали, організовані російськими агентами, можуть викликати "значні втрати".

Цю інформацію озвучив представник НАТО Джеймс Аппатурай в інтерв'ю британському телеканалу Sky News. Аппатурай відповідає за оновлення стратегії НАТО щодо моніторингу та стримування російської гібридної війни.

Він порівняв ситуацію з концепцією "киплячої жаби" і зазначив, що гібридні атаки з боку РФ досягли масштабів, які ще п'ять років тому НАТО вважав би неприйнятними. Особливо зросла кількість "кінетичних атак" – перерізання життєво важливих підводних кабелів, диверсії та закладення запалювальних пристроїв у вантажах літаків.

За словами представника, зафіксовано понад 100 таких випадків, не враховуючи ті диверсії, які вдалося попередити. Російський режим вважає, що має право так реагувати на військову підтримку України з боку західних партнерів. Більше того, одна з атак з боку росіян може "вийти за рамки та стати масштабною".

"Ця частина – правда. Тому їм не подобається те, що ми робимо, але вони також бачать у нас ворога. І це стає гіршим... Тож існує реальна перспектива, що одна з цих атак спричинить значну кількість жертв або дуже значні економічні збитки", – підсумував Аппатурай.

Балтика стала ареною гібридної війни

Росія вже використовує Балтійське море для гібридних атак на НАТО. У грудні вийшов з ладу підводний силовий кабель, що з'єднує Фінляндію з Естонією. Пізніше Фінляндія виявила перебої в роботі чотирьох телекомунікаційних кабелів, які з’єднують країну з Німеччиною та Естонією. Два з цих кабелів належать фінській компанії Elisa, один – китайській компанії CITIC Telecom. Всі вони пролягають між Гельсінкі та Таллінном. Четвертий підводний кабель C-Lion1 фінської компанії Cinia з'єднує Гельсінкі з Німеччиною.

Після пошкодження кабелів у Балтійському морі генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс посилить свою присутність в цьому регіоні. Він не виключив, що інцидент може бути результатом саботажу.